Strona główna/O nas/Nasze wydawnictwa

Nasze wydawnictwa

Podstawowe działania Biblioteki

Do zakresu podstawowych działań Biblioteki należy m.in: opracowywanie i publikowanie bibliografii regionalnej oraz innych źródeł informacji dokumentujących dorobek kulturalny, naukowy i gospodarczy regionu. Na przestrzeni lat to ponad 15 tytułów.
Do najważniejszych zaliczyć można m.in.:

• „Pozdrowienia z Oleśnicy. Pocztówki z lat 1896 – 1944”
  • „Barbara Cichocka. Przypomnienie”
  • „Kultura muzyczna Oleśnicy w XIX i pierwszej połowie XX wieku”
  • „Czeska historia Śląska ze szczególnym uwzględnieniem Oleśnicy i Księstwa Oleśnickiego”
  • „Zamek książęcy w Oleśnicy od czasów najdawniejszych po współczesność”

Każdy z mieszkańców może swobodnie zapoznać się ze wszystkimi wydawnictwami, które są do wypożyczenia w Bibliotece Centralnej przy ul. Reja 10 czy w Bibliotece „Pod Pegazem” przy ul. Kleeberga 4. To także nie lada gratka dla turystów odwiedzających Oleśnicę. Aktualnie istnieje możliwość zakupu 15 atrakcyjnych tytułów dotyczących historii i uroków naszego pięknego miasta i regionu. Zapraszamy do więc do zakupów w Czytelni Książek i Prasy (tel: +48 533 351 403), która znajduje się na I p. Oleśnickiej Biblioteki Publicznej przy ul. M. Reja 10 w Oleśnicy. Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu z pracownikami Czytelni, żeby uzyskać informację na temat dostępności interesującej Państwa pozycji.

Pełna lista publikacji: