Strona główna/Aktualności/Pszczoła. Mały Wielki bohater. IX międzynarodowa wystawa (..)

Pszczoła. Mały Wielki bohater. IX międzynarodowa wystawa ekslibrisów i małych form graficznych Oleśnica 2020.

3 Lipca 2020

Pszczoła. Mały Wielki bohater.

IX międzynarodowa wystawa ekslibrisów i małych form graficznych

Oleśnica 2020.

Już po raz dziewiąty oleśnicka biblioteka zaprasza na wystawę ekslibrisów i małych form graficznych. Tegoroczna wystawa poświęcona jest pszczołom. Bohaterkom naszych czasów. Te małe owady, które towarzyszą nam w codziennym życiu, żyją na Ziemi od co najmniej 100 milionów lat. To dzięki nim i ich pracy,  możemy nadal podziwiać i kosztować dary natury. Pszczoły to namacalny dowód na to, jak genialna jest matka natura.

Ratujmy pszczoły, pomóżmy im przetrwać!

W tegorocznej wystawie wzięło udział 56 artystów z 14 krajów.

Wystawę można oglądać w Bibliotece Głównej przy ul. M. Reja 10 oraz on-line na naszej stronie www.biblioteka.olesnica.pl

Przygotowanie wystawy to praca grupowa. Oto osoby odpowiedzialne za tegoroczny projekt.

• Pomysł, przygotowanie materiałów, kontakt z artystami, czuwanie nad całością - Beata Szukalska-Woźnicka
  • Projekt i wykonanie wystawy - Marek Wałęga
  • Przygotowanie prac do druku - Staszek Król
  • Katalog on-line - Rajmund Aszkowski
  • Zdjęcia wystawy - Sebastian Paszkiewicz

Wystawa współfinansowana jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz