Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w Bibliotece!

Zasmakuj w Bibliotece!

14 Maja 2020

Trwa właśnie Tydzień Bibliotek organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku pod hasłem „ZASMAKUJ W BIBLIOTECE”

Akcja odbywa się już po raz siedemnasty, ale pierwszy raz, ze względu na epidemię koronawirusa, wszystkie wydarzenia zostały przeniesione do Internetu. My również nie możemy z Państwem świętować w tradycyjny sposób - wydarzeniami literacko-plastycznymi dla dzieci czy GIEŁDĄ KSIĄŻKI… ale jesteśmy OTWARCI ! Dlatego zapraszamy do korzystania naszych zbiorów i ZASMAKOWANIA W BIBLIOTECE!

Bo jak napisał Mariusz Nakielny*, autor tegorocznego hasła:

„Książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości - Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy.”

Pozdrawiamy i przy okazji zapraszamy do podzielenia się w komenatrzach, na naszej stronie facebookowej "Biblioteka w Olesnicy", ulubionymi książkami, które „SMAKOWAŁY WAM NAJBARDZIEJ”!

*Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni

Bibliotekarz czytający książkę kucharskąBibliotekarz czytający książkę kucharskąBibliotekarz czytający książkę kucharskąKsiążka kucharska w koszyczku z owocami ustawiona na regale bibliotecznym