Strona główna/Aktualności/Wyjątkowy wykład online dostępny w serwisie YouTube!

Wyjątkowy wykład online dostępny w serwisie YouTube!

27 Października 2021

Dzisiaj przypominajka dla fanów twórczości Stanisława Lema! Na naszym kanale w serwisie YouTube - wygodnie i bez wychodzenia z domu - możecie oglądać wykład online pn. „Wokół Lema”.

Na zaproszenie oleśnickiej biblioteki wykład poprowadził Daniel Odija (ur. 1974) - prozaik z wykształcenia pedagog, scenarzysta komiksowy, autor słuchowisk, sztuk teatralnych, komentarzy do filmów dokumentalnych oraz animator kultury. Autor zbiorów opowiadań Szklana huta (2005), Przezroczyste głowy (2018) oraz powieści Ulica (2001), Tartak (2005), Niech to nie będzie sen (2008) i Kronika umarłych (2010). Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzany. Dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike. Jego proza została przetłumaczona na kilkanaście języków.

Zapraszamy i zachęcamy do dalszego udostępniania!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.