Strona główna/Aktualności/38 000 złotych dla oleśnickiej biblioteki!

38 000 złotych dla oleśnickiej biblioteki!

27 Października 2021

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja, otrzymała dofinansowanie w kwocie 38 000,00 zł na zakup zbiorów bibliotecznych oraz na zakup zdalnego dostępu do e-booków w ramach programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Dzięki temu programowi możemy planować zakupy zbiorów oraz swobodnie rozłożyć je czasie. Umożliwia to bieżące śledzenie nowości wydawniczych i reagowanie na potrzeby naszych czytelników. Z dotacji tej zakupione zostaną książki w formie tradycyjnej oraz książki w postaci audiobooków. W tym roku dostaliśmy również finansową możliwość zakupu usług dostarczenia czytelnikom publikacji drogą elektroniczną. Wśród zakupionych książek znajdą się lektury szkolne, beletrystyka dla dzieci i młodzieży oraz literatura popularno-naukowa napisana specjalnie dla dzieci. Zakupimy również beletrystykę dla dorosłych, jak również książki z literaturą popularno-naukową dla dorosłego czytelnika.

Już dziś zapraszamy po nowości wydawnicze do Biblioteki.

„Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”

Plakat informujący o dofinansowaniu dla oleśnickiej biblioteki w kwocie 38 000 złotych