Strona główna/Aktualności/Idealna propozycja na deszczowe, jesienne weekendy!

Idealna propozycja na deszczowe, jesienne weekendy!

29 Października 2021

W ramach akcji "Książka na weekend" dzisiaj mamy dla Was propozycję od Ewy z Biblioteki "Pod Pegazem"!

Dla mnie idealną książką na deszczowy, zimny, jesienny weekend to książka „Czapki, szale, rękawiczki” J. Graf i B.Gack.

Znajdują się w niej szczegółowe opisy wykonania wymienionych w tytule rzeczy użytkowych (i nie tylko) wraz z oznaczeniami stopni trudności. Potrzebne a nawet niezbędne jesienią i zimą szale wraz z instrukcją z tej książki zrobisz w jeden weekend (instrukcja szala w odcieniu gorącej czerwieni na stronie 40/41; stopień trudności * czyli bardzo łatwe).

Oferta wyrobów dziewiarskich jest tak duża, że bez trudu wybrać można sobie kolor pasujący do kurtki, torebki a nawet pod kolor oczu. Można również idealnie wybrać produkt z którego zrobimy np. : skarpetki, aby przyjemność noszenia ich na własnych nogach była jak największa.

Wykonanie własnoręczne daje dużo satysfakcji, natomiast robienia na szydełku czy na drutach uspokaja. Opisy podają dokładnie czego i ile potrzeba. Dokładnie rozpisano wzór. Ja zrobiłam rękawiczki ze strony 32-33. Zmieniłam tylko : kolor, rozmiar i ...wzór. Zmienić można wszystko. Dopasować do siebie, do dziecka czy dla kogoś innego na przykład na prezent.

Jesienne wieczory sprzyjają siedzeniu w domu. Zapraszam do zrobienia czegoś samodzielnie. Jeśli pomysł zrobienia czegoś spodobał się Państwu, ale potrzebujecie pomocy przy robótkach, serdecznie zapraszam 9 listopada od godziny 18.00 do Biblioteki "Pod Pegazem", ul. Kleeberga 4 na spotkanie Klubu Robótek Ręcznych „Zaplątane”. Spotykamy się w miłym towarzystwie, aby pokazać, co nowego zrobiliśmy albo nauczyć się czegoś, czego nie umiemy. Dodatkowe informacje udzielimy pod numerem telefonu: (071) 716-52-21, na stronie internetowej Biblioteki w Oleśnicy, oraz na stronach fb biblioteki oraz w/w klubu.

Ewa Budziszewska

Okładka książki