Strona główna/Aktualności/Świąteczne propozycje na weekend od Biblioteki "Pod (..)

Świąteczne propozycje na weekend od Biblioteki "Pod Pegazem"

18 Grudnia 2020

Biblioteka "Pod Pegazem" tym razem proponuje książki idealne na święta. Cóż może być lepszego niż magiczny, świąteczny czas? Poczuj tą magię dzięki mocy przyjaźni, bezinteresownej pomocy, niesamowitym przygodom, niespodziewanej miłości.

Chcesz poczuć pięknie pachnące pierniczki które Amelia piecze dla najbliższych? Może chcesz poznać Maję, która utknęła przed Wigilią na kwarantannie? Koniecznie zajrzyj do zasypanego śniegiem Świeradowa, w którym kilka bohaterek próbuje stawić czoła rodzinnym problemom. Czytelnikom nie muszę zachwalać takich autorek jak: Gabriela Gargaś, Agata Przybyłek, Joanna Szarańska, Agnieszka Błażyńska, Sylwia Trojanowska….

Nasze propozycje to typowe romanse, książki obyczajowe i kryminał. Zapraszamy po książki, które umilą świąteczny wypoczynek. Tradycyjnie zapraszam na fragment z książki Anny Szczęsnej „Sztuka dawania prezentów”:

...”Rozdział 1
List

Wsunęła pełną blachę do piekarnika i wyprostowała się z cichym jękiem. Bolały ją plecy od wielogodzinnego pochylania się nad stołem, ale i tak była zadowolona z efektów swojej pracy. Mała kuchnia z ogromnym stołem rozświetlona jedną lampą z szerokim kloszem parowała do ciepła i oszałamiała zapachami cynamonu, goździków i pomarańczy.

Wielki gar bigosu stygł na balkonie. Pierogi mroziły się w szufladach zamrażalnika. Z wiekowego radia stojącego na parapecie dobiegał utwór It`s Cold Outside śpiewany przez Lady Gagę i jakiegoś aktora, którego nazwiska Amelia nawet nie próbowała sobie przypomnieć. Stół i blachy kuchenne były obsypane mąką niczym śniegiem, a w zlewie piętrzyła się sterta naczyń udająca wieżę Babel. Zegar wskazywał prawie północ, gdy ostatnia partia słodkości rumieniła się w piekarniku. Mogła wreszcie sprzątnąć, chociaż pobieżnie, i przygotować się do spania. Wychodząc z kuchni, minęła kalendarz, na którym czerwieniła się wyraźnie podkreślona mazakiem data. Zostało niewiele czasu do Wigilii. Nie mogła się doczekać. Chyba nie było na świecie drugiej takiej wariatki jak ona. Kochała Boże Narodzenie miłością bezkrytyczną i uważała je za najważniejszy czas w całym roku. Już od początku grudnia jej mieszkanie przypominało pracownię Świętego Mikołaja...”

Propozycje tytułów w ramach akcji   Propozycje tytułów w ramach akcji   Propozycje tytułów w ramach akcji

#czytamy