Strona główna/Aktualności/RANKING BIBLIOTEK 2020

RANKING BIBLIOTEK 2020

17 Grudnia 2020

W grudniu poznaliśmy wyniki tegorocznego RANKINGU BIBLIOTEK Instytutu Książki oraz „Rzeczpospolitej”.

W tym roku do badania bibliotek, na podstawie przygotowanych pytań i ankiet, przystąpiło 835 (!) placówek bibliotecznych z całej Polski - w tym Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja.

Nasza placówka została oceniona na 266,59 punktów co dało 73 miejsce (z 835) na liście rankingowej!!!

W tak trudnym dla wszystkich roku, traktujemy to miejsce jako ogromny sukces - tym bardziej, że w pierwszej setce znalazło się tylko dziesięć bibliotek z województwa dolnośląskiego (łącznie z oleśnicką biblioteką).

W ankiecie organizatorzy oceniali m.in. powierzchnię biblioteki i filii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, oraz średnie zatrudnienie w placówce. Uwzględniano też liczbę godzin otwarcia biblioteki, wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, wielkość księgozbioru nabytego w ciągu dziesięciu lat, jako procent całego zbioru, oraz zakupione nowe książki zakupione.

W ankiecie pytano także o: alternatywne formy wypożyczania książek, udostępnianie przez biblioteki ebooków, udział biblioteki w wydarzeniach ogólnopolskich promujących czytelnictwo, oraz o nagrody wyróżnienia branżowe, jakie otrzymała biblioteka w 2019 r.
Jednym z naszych głównych celów jest ciągły rozwój aby maksymalnie spełniać Wasze potrzeby czytelnicze. Liczymy więc, że w kolejnych latach będziemy w Rankingu coraz wyżej.

Więcej na temat rankingu na stronie organizatora (KLIKNIJ TUTAJ)

Plakat promocyjny RANKINGU BIBLIOTEK 2020 z informacją o miejscu oleśnickiej Biblioteki

#czytamy