Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/"ŚWIATŁEM MALOWANE"

"ŚWIATŁEM MALOWANE"

4 Listopada 2020

W związku z dużym zainteresowaniem i dużą ilością zapytań na temat archiwalnych zdjęć Oleśnicy autorstwa Pana Edwarda Niczypora, (a które mogą znajdować się w Dziale Dokumentów Życia Społecznego Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja) startujemy dla Was z nową akcją!

Zapraszamy więc do wspólnej, sentymentalnej podróży w czasie z Biblioteką i z Panem Edwardem pn. „ŚWIATŁEM MALOWANE”*! Jakie miejsca i czasy odwiedzimy zależy też od Was i Waszych zapytań.

Zasady są proste - Wy wysyłacie zapytanie na adres mailowy dzs@bibliotekaolesnica.pl, my przeszukujemy nasze katalogi i zbiory i jeśli tylko poszukiwania okażą się skuteczne opublikujemy odnalezione fotografie w specjalnym ALBUMIE „ŚWIATŁEM MALOWANE” stworzonym na naszej stronie www.biblioteka.olesnica.pl

Na początek, specjalnie dla Pana Wojtka, archiwalne zdjęcia Przedszkola nr 5 przy ul. I. Paderewskiego (2001 r.). Autor - oczywiście Pan Edward Niczypor.

Materiały fotograficzne w ramach akcji „ŚWIATŁEM MALOWANE” są udostępnione użytkownikom internetu nieodpłatnie i bez ograniczeń, ale z zachowaniem praw autorskich na poniższych zasadach:

  1. Można korzystać z materiałów dostępnych w albumie „ŚWIATŁEM MALOWANE” opublikowanym na stronie www.biblioteka.olesnica.pl do celów naukowych, edukacyjnych i dydaktycznych oraz do celów prywatnych np. na prywatnych stronach WWW z zaznaczenie informacji o źródle pochodzenia obiektu (wg wzoru „Fot. Edward Niczypor. Zdjęcie pochodzi z Działu Dokumentów Życia Społecznego Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja.” + link do obiektu w postaci adresu URL).
  2. Wykorzystywanie materiałów do komercyjnych celów (wydawnictwa, reklama, elektroniczne lub drukowane media, strony WWW firm itp.) jest możliwe po wcześniejszych ustaleniach zasad z Dyrekcją Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja. Prosimy o kontakt: dzs@bibliotekaolesnica.pl

*Nazwa akcji jest nawiązaniem do retrospektywnej wystawy zorganizowanej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej i publikacji wydanej w 2000 roku pod tym samym tytułem, a opracowanych przez Danutę Obrębską-Kubik i Edwarda Niczypora.

Edward Niczypor. Fot. Agnieszka Pajączkowska

do góry