Strona główna/Aktualności/Polsko-islandzki przegląd prasy!

Polsko-islandzki przegląd prasy!

15 Stycznia 2022

Dwudzionek rozpoczynamy od przeglądu prasy lokalnej z... Islandii!

Nasi przyjaciele Agnieszka i Marek z Olafsviku podesłali nam dzisiaj wiadomość, że informacje o 75-tych urodzinach oleśnickiej biblioteki i o naszym wspólnym projekcie "Listy do Mikołaja Reja" znalazły się w lokalnej gazecie islandzkiej Jökull Bæjarblað.

Gazeta jest dystrybuowana bezpłatnie m.in. w Grundarfjörður i Snæfellsbær, a jej pierwszy numer ukazał się 8 marca 2001 r.

Okładka gazety Jökull Bæjarblað  Artykuł o międzynarodowych działaniach w gazecie Jökull Bæjarblað  Pełny artykuł, który ukazał się w styczniowym numerze gazety Jökull Bæjarblað

To kolejna świetna wiadomość, która do nas dotarła z Islandii i dobry znak na kolejną edycję projektu w 2022 roku!

P.S. Kto ma ochotę - zapraszamy do lektury. A wersja papierowa, która również dotrze do Oleśnicy,trafi do naszego Działu Dokumentów Życia Społecznego jako wspaniała pamiatka pierwszej edycji naszych międzynarodowych działań.

Międzynarodowy projekt „Listy do Mikołaja Reja“ zorganizowaliśmy wspólnie z Biblioteką W Pudełku w Olafsviku, grupę polonijną Jesteśmy W Kontakcie i we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy, Útgerðin oraz Pakkhús.