Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/E-zasoby oleśnickiej biblioteki!

E-zasoby oleśnickiej biblioteki!

18 Stycznia 2022

Czytelnicy zarejestrowani w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja coraz częściej sięgają po książki elektronicznie (ebooki) i książki mówione (audiobooki). Tylko wczoraj, w ciągu jednego dnia pracy, wydaliśmy 71 kodów do platformy LEGIMI (przypominamy, że w 2020 roku wydaliśmy 417 kodów, a w 2021 485 roku kodów).

Dzięki kooperacji bibliotek na Dolnym Śląsku, nasi czytelnicy, mają możliwość bezpłatnego korzystania z tej platformy, która umożliwia dostęp do 75 000 tysięcy ebooków i audiobooków (zarówno na urządzeniach mobilnych jak i na dedykowanych czytnikach).

Wystarczy być zarejestrowanym Czytelnikiem oleśnickiej biblioteki, mieć uregulowane zobowiązania czytelnicze, podpisane aktualne regulaminy i klauzule RODO i zgłosić się do jednej z naszych placówek w godzinach otwarcia. Zapraszamy więc zarówno do Wypożyczalni dla Dorosłych, Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową” oraz Czytelni Książek i Prasy przy ul. M. Reja 10 jak i do Biblioteki „Pod Pegazem” przy ul. F. Kleeberga 4.

Grafika promująca e-zasoby oleśnickiej biblioteki

Przy okazji przypominamy, że na miejscu, w Czytelni przy ul. M. Reja 10, mają Państwo możliwość korzystania z Academiki, która jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotece kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy biblioteki mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.

Dodatkowo, w naszych placówkach, macie możliwość otrzymania (na podobnych zasadach jak przy kodach do platformy LEGIMI) kodu PIN uprawniającego do bezpłatnego korzystania z e-czytelni na platformie IBUK Libra.

do góry