Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Książka, przy której na pewno nie zaśniesz!

Książka, przy której na pewno nie zaśniesz!

14 Stycznia 2022

W ramach naszej akcji „Książka na weekend” przedstawiamy Wam kolejny tytuł po który warto sięgnąć. Tym razem propozycja od Ewy z Wypożyczalni dla Dorosłych.

Agnieszka Lingas-Łoniewska jest wrocławską pisarką, nazywaną przez swoich czytelników Dilerką Emocji. Napisała ponad 30 powieści, które są miksem różnych gatunków: romansu, dramatu oraz sensacji.

Główną bohaterką thillera psychologicznego „Przyjdę, gdy zaśniesz” jest młoda dziewczyna Iga, na którą spada seria nieszczęść: śmierć macochy, wypadek ojca oraz nieustanne problemy z młodszym bratem, którym musi się zaopiekować. Wszystkie te zdarzenia powodują, że musi zmierzyć się z zupełnie nową rolą. W tym samym czasie w jej życiu pojawia się Szczepan - nowy wychowawca jej brata. Zaczyna mocno angażować się w pomoc Idze, odciąga ją od przytłaczającej rzeczywistości, a przede wszystkim ma ogromny wpływ na piętnastoletniego brata głównej bohaterki. Jednak ten pozytywny stan nie trwa zbyt długo. W otoczeniu Igi zaczynają dziać się dziwne rzeczy, które sprawiają, że czuje się coraz bardziej zagubiona i osaczona.

Powieść porusza temat kłamstwa oraz przemocy fizycznej i psychicznej. Autorka przedstawia czytelnikom różne formy manipulacji, jakie przyjmuje osoba próbująca przejąć kontrolę nad otoczeniem.

Według mnie lektura „Przyjdę, gdy zaśniesz” jest hipnotyzująca, momentami mroczna, a końcówka zaskakująca i robiąca duże wrażenie.

To książka, przy której na pewno nie zaśniesz...

Zapraszamy do naszej Biblioteki po tę pozycję oraz inne tytuły Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.

Ewa z Wypożyczalni

Okładka książki

do góry