Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Kolejna recenzja w ramach akcji "KSIĄŻKA NA WEEKEND"

Kolejna recenzja w ramach akcji "KSIĄŻKA NA WEEKEND"

9 Października 2020

W piątek, piąteczek, piątunio kolejna nasza recenzja w ramach akcji „KSIĄŻKA NA WEEKEND”! Tym razem mamy dla Was „coś” od Ani Zielińskiej-Rybak z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”.

"Coś i nic" Anny Paszkiewicz, ilustracje Katarzyny Walentynowicz.

Na najbliższy weekend polecamy Państwu oraz Waszym dzieciom historię absolutnie wyjątkową i inną niż wszystkie. Zawarte w tytule dwa abstrajcyjne pojęcia "coś" i "nic" to zarazem główni bohaterowie powieści. COŚ - zuchwałe, lubiące zwracać na siebie uwagę, zadowolone z siebie i z tego jak odbierają je inni. NIC - czyli zupełne przeciwieństwo poprzednika, skromne, wycofane, nierzucające się w oczy i  pozbawione poczucia własnej wartości. Okazuje się jednak, że często COŚ może mieć znaczenie zupełnie inne niż pozytywne, a NIC bywa bardzo wskazane i potrzebne. Fabuła książki opiera się na przykładach i jednym wydarzeniu, które przytrafiło się chyba każdemu przedszkolakowi. Książka nastraja do rozmów o poczuciu własnej wartości oraz o tym, że nie warto wsłuchiwać się w opinie innych o nas, tylko wierzyć w siebie i własne możliwości.

Polecamy Państwa uwadze nie tylko tekst, ale i szczególną szatę graficzną tej książki, o którą zadbała ilustratorka Katarzyna Walentynowicz. Niezwykle barwne, utrzymane w konwencji dziecięcych rysunków ilustracje, dopełniają tę nieco filozoficzną powiastkę, którą rekomendujemy Państwu na weekendowe, rodzinne popołudnie, na przykład w towarzystwie pachnącej szarlotki... Życzymy pysznej lektury!

Okładka książki

do góry