Strona główna/Aktualności/Fotorelacja ze spotkania z Marzeną Filipczak

Fotorelacja ze spotkania z Marzeną Filipczak

9 Października 2020

Po kilkumiesięcznej przerwie mogliśmy Państwa ponownie zaprosić na spotkanie z cyklu "Z Biblioteką przez świat".

Gościem oleśnickiej biblioteki była Marzena Filipczak podróżniczka, dziennikarka, autorka książek podróżniczych.

Podróżuję, bo lubię, a najbardziej lubię podróżować sama”.

Podczas swoich samotnych podróży odwiedza najdalsze zakątki świata. Do tej pory przemierzyła subkontynent indyjski, Azję Południowo-Wschodnią i Środkową, Bliski Wschód, wielokrotnie Kaukaz, Skandynawię i Bałkany, wędrowała przez Himalaje i Grenlandię, biwakowała w afrykańskich parkach narodowych.

Uczestników spotkania pani Marzena zabrała w podróż na północ Skandynawii, Islandii i Grenlandii. Opowiadała między innymi o Lofotach, czyli pięknych wyspach za kołem podbiegunowym, lapońskich reniferach i św. Mikołaju. Miejscu uznawanym za najlepsze na ziemi na obserwację zorzy polarnej, islandzkich bezdrożach i gejzerach oraz o życiu na Grenlandii.