Strona główna/Aktualności/Niespodzianki w ramach NOCY BIBLIOTEK 2020!

Niespodzianki w ramach NOCY BIBLIOTEK 2020!

10 Października 2020

NOC BIBLIOTEK startuje już dzisiaj!

Z tego powodu Biblioteka Główna przy ul. M. Reja 10 oraz Biblioteka „Pod Pegazem” przy ul. F. Kleeberga 4 czynne są wyjątkowo od 16.00 do 22.00.

I mimo, że musieliśmy zrezygnować z GIEŁDY KSIĄŻKI, to program atrakcji nadal zapowiada się wyśmienicie. A żeby „rozpieścić” Was jeszcze bardziej mamy kolejne dwie niespodzianki!

Pierwsza to okazja uzyskania dostępu do filmu, który towarzyszy tegorocznej akcji.

Dla pierwszych 100 czytelników, którzy odwiedzą dzisiaj Bibliotekę Główną lub Bibliotekę „Pod Pegazem” mamy hasła i linki, które aktywne będą do 12 października i które pozwolą Wam na zorganizowanie rodzinnej, domowej projekcji filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy”. To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta - i robią z nim coś ważnego i pięknego.

Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.

Jeśli jeszcze Was nie przekonaliśmy oto zapowiedź do filmu!

Natomiast druga niespodzianka to powrót do sprzedaży naszych wyjątkowych i unikatowych toreb bawełnianych.

Premiera obu wzorów odbyła się w styczniu 2020 roku, a zainteresowanie ich kupnem bardzo mile nas zaskoczyło. Dlatego wraz z NOCĄ BIBLIOTEK powraca okazja do zakupu tego niezwykle praktycznego „gadżetu”.

Zdjęcie promujące torbę bawełnianą oleśnickiej Biblioteki

Torby do kupienia są w Bibliotece Głównej (czytelni, wypożyczalni i bibliotece „Pod Sową”) przy ul. M. Reja 10 oraz w Bibliotece "Pod Pegazem" przy ul. F. Kleeberga 4.

Koszt jednej sztuki to 13 złotych.

Zdjęcie promocyjne torby bawełnianej oleśnickej Biblioteki