Strona główna/Aktualności/Dzień Biblioteki i Bibliotekarzy 2021!

Dzień Biblioteki i Bibliotekarzy 2021!

8 Maja 2021

Maj już od wielu lat kojarzy nam się ze świętem bibliotek i bibliotekarzy! To właśnie w maju oleśnicka biblioteka organizowała powiatowe obchody tego święta! Był czas na podsumowania, podziękowania, nagrody… Jednak przede wszystkim była to okazja do spotkania się, w jednym miejscu i czasie, bibliotekarzy z naszego regionu.

Takich okazji w roku nigdy nie ma zbyt wiele, więc tym bardziej ubolewamy, że już drugi raz z rzędu nie mamy możliwości wspólnego świętowania w naszej Sali. Ale korzystając z okazji, a także świętując nasze 75-te urodziny istnienia, zapraszamy do przyjęcia wirtualnych życzeń od Pani Dyrektor Anny Zasady, a także do oglądania wspominkowej galerii zdjęć przygotowanej z tej okazji.

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek (8-15.05) „Znajdziesz mnie w bibliotece” jakże trafnie oddaje ducha współczesnej biblioteki, zarówno tej fizycznej, w realnej przestrzeni bibliotecznej, jak i tej on-line, w sferze wirtualnej. W bibliotece znajdziesz wszystko czego szukasz, możesz nawet znaleźć przyjaciela albo miłość swojego życia. Biblioteka to miejsce, które zaprasza…

8 maja 2021 r. w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, a także w roku obchodów 75-lecia biblioteki publicznej w Oleśnicy życzę wszystkim aktualnym i byłym pracownikom bibliotek samych szczęśliwych chwil w życiu osobistym, a w pracy coraz większej rzeszy usatysfakcjonowanych czytelników i użytkowników.

Anna Zasada
Dyrektor Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja