Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Kolejna recenzja i propozycja dla Was w ramach akcji (..)

Kolejna recenzja i propozycja dla Was w ramach akcji "Książka na weekend"

7 Maja 2021

Piątek czyli kolejna propozycja od nas dla Was w ramach akcji „Książka na weekend”! Dzisiaj serwujemy Wam recenzję od Ani z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”.

„Jesteś ważny Pinku. Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i Rodziców trochę też”

Kolejną książką, którą chce zarekomendować Państwu (nie tylko) na weekend, to pozycja Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry „Jesteś ważny Pinku...”. Już sam tytuł wskazuje, że to książka o wartościach, czyli o czymś, co w życiu szalenie istotne - zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W "Jesteś ważny Pinku..." nie tylko odkrywamy z tytułowym Pinkiem jak ważni jesteśmy, ale też możemy przeprowadzić szereg ćwiczeń i dowiedzieć się o sprawach, które dla dzieci nie są tak oczywiste jak dla ich rodziców. Już jako dzieci przeżywamy różnorakie emocje i uczymy się nazywania ich. To podstawa, bo one towarzyszą nam przez całe życie, i te pozytywne, jak i negatywne, przy odrzuceniu, zwątpieniu we własne siły czy braku akceptacji samego siebie. Autorki opracowały 16 lekcji - po każdym opowiadaniu znajdują się rozmaite ćwiczenia, pomagające dzieciom zrozumieć dany temat. Dzięki przytoczonym przykładom i treningowi dzieci będą mogły wzmocnić wiarę we własne siły oraz stać się bardziej świadomi o mocnych i słabych stronach, które ma przecież każdy z nas. Tak skonstruowana narracja pozwoli nauczyć się doceniać siebie, wpływać na swoje samopoczucie i potrafi polepszyć samopoczucie innych. Książka zawiera również zadania, które pomogą w rozwoju wyobraźni dzieci.

Czas spędzony z dzieckiem na lekturze "Pinka” to nieocenione chwile, gdyż poczucie własnej wartości dotyczy nas wszystkich - i dzieci i dorosłych. Serdecznie polecam tę pozycję, ponieważ to idealna opcja dla tych, którzy cenią sobie wartościowe książki.

Okładka książki „Jesteś ważny Pinku. Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i Rodziców trochę też”

#czytamy

 

do góry