Strona główna/Aktualności/30. rocznica samorządu w Oleśnicy!

30. rocznica samorządu w Oleśnicy!

27 Maja 2020

„Ludzie tworzą miejsca, a miejsce tworzy ludzi”

Nowy rok witaliśmy niezwykłym kalendarzem ponieważ w 2020 obchodzimy niezwykły jubileusz - 30 lat samorządu terytorialnego w Polsce!

Rok 2020 okazał się jednak „niezwykły” również z innego powodu. Epidemia, która do nas dotarła zmieniła nasze życia, codzienne przyzwyczajenia, a nawet wygląd ulic. Zmieniła także Państwa plany.

Plany nasze instytucji również uległy ogromnym zmianom. Ale mimo wszystko staramy się Państwu codziennie dodawać otuchy, wspierać i wymyślać nowe sposoby by wspólnie celebrować te małe i te duże sukcesy!

Takim sukcesem jest także 30 lat samorządu w Oleśnicy. Dzięki poczuciu odpowiedzialności za przyszłość oraz społecznemu zaufaniu przez ten czas wykonana została ogromna praca na rzecz naszej oleśnickiej wspólnoty.

Zapraszamy Was więc do kolejnej podróży w czasie właśnie z tej okazji! Tym razem w formie video-prezentacji wykonanej na podstawie bezcennych materiałów z Działu Dokumentów Życia Społecznego, który działa w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja.

Grafika przedstawiająca otwarty laptop. Na ekranie klatka z filmu przygotowanego na 30. rocznicę samorządu w Oleśnicy.
Zobaczcie m.in. archiwalne fotografie autorstwa Edwarda Niczypora, Wincentego i Leszka Gorczycy, Krzysztofa Dziedzica, Ryszarda Bobera, Piotra Małasa, Grzegorza Huka, Romana Farysia i Ryszarda Kałużnego, a na nich (oprócz zdjęć dokumentujących sesje Rady Miasta ośmiu kadencji):

• uroczystości otwarcia Sali widowiskowej MOKiS przy ul . Jana Kochanowskiego, Atola czy Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią
  • Dni Oleśnicy czy Dni Europy
  • laureatów Nagrody Miasta Oleśnicy,
  • wizyty gości z Miast Partnerskich,
  • miejskie obchody Dnia Seniora czy Dzień Edukacji Narodowej,
  • Dni Bibliotekarza i międzynarodową wizytę bibliotekarzy IFLA 2016,
  • i wiele, wiele innych wyjątkowych wydarzeń.

Usiądźcie więc wygodnie i powspominajcie z nami nasze wspólne sukcesy, przyjaźnie i oleśniczan, (niektórych niestety nie ma już z nami), którzy tworzyli to miasto!

P.S. Zapraszamy także na wystawy plenerowe w Rynku, które dostępne są także wirtualnie na stronach Miasta Oleśnica, naszej instytucji kultury