Strona główna/Aktualności/Zasady funkcjonowania od 01.09.2021!

Zasady funkcjonowania od 01.09.2021!

1 Września 2021

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja publikuje zasady funkcjonowania obowiązujące od dnia 1 września do odwołania!

Godziny otwarcia Wypożyczalni dla Dorosłych, Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”, Czytelni Książek i Prasy przy ul. M. Reja 10 oraz Biblioteki „Pod Pegazem” przy ul. F. Kleeberga 4:

• Poniedziałek - piątek: 9.00 - 19.00
  • Soboty: zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.biblioteka.olesnica.pl oraz plakatami informacyjnymi (9.00-16.00)

Zachęcamy by zbiory zamawiać wcześniej, przed wizytą w bibliotece:

• elektronicznie przez Dolnośląski Zasób Biblioteczny (instrukcja w linku KLIKNIJ TUTAJ)
  • mailowo wysyłając zapytanie i zamówienie na adres: , lub
  • telefonicznie pod numerami 533 351 404 (Wypożyczalnia dla Dorosłych), 533 351 405 (Biblioteka „Pod Sową”), 533 351 406 (Biblioteka „Pod Pegazem”)

Kontynuujemy akcję „KSIĄŻKA DO DOMU”, która polega na dostarczaniu zamówionych książek do domu Czytelników, którzy nie mogą opuścić domu (osoby chore, starsze czy z niepełnosprawnością). Zamówienia składać można telefonicznie pod numerem 533 351 404 (Wypożyczalnia dla Dorosłych) oraz pod numerem 533 351 406 (Biblioteka „Pod Pegazem”).

Aktualne zasady udostępniania zbiorów na czas epidemii:

• Limit wypożyczonych książek do 15.
  • Limit wypożyczonych książek mówionych do 15 (wypożyczalnia audiobooków w Bibliotece „Pod Pegazem”).
  • Limit wypożyczonych płyt z muzyką do 15 (fonoteka w Bibliotece „Pod Pegazem”).
  • Limit zamówień do 3 w każdej agendzie Biblioteki.

Nadal prosimy o odpowiedzialne stosowanie się do zaleceń umieszczonych w widocznych miejscach Biblioteki Głównej przy ul. M. Reja 10 oraz w Bibliotece „Pod Pegazem” przy ul. F. Kleeberga 4.

Przypominamy, że w Bibliotece nadal obowiązują:

• limity w obsłudze klientów
  • dystans społeczny
  • dezynfekcja rąk
  • maseczki w czasie wizyty w bibliotece (przyłbice lub szaliki wykorzystywane w celu zasłaniania ust i nosa podczas wizyty w Bibliotece nie będą akceptowane!)

Plakat informujący o godzinach otwarcia obowiązujących od 01.09.2021  Harmonogram dyżurów w soboty od września do końca grudnia 2021

Limity w obsłudze osób obowiązujące w Bibliotece  Plakat informujący o przerwach w czytelni książek i prasy na wietrzenie i dezynfekcję pomieszczeń