Strona główna/Aktualności/Wykład online „Wokół Lema”

Wykład online „Wokół Lema”

31 Sierpnia 2021

Mamy dla Was kolejne wyjątkowe wydarzenie, które warto sobie zapisać w kalendarzu i link, który już teraz warto zapisać sobie w ulubionych!

W związku z obchodami roku Stanisława Lema przygotowaliśmy dla Was wykład online pn. „Wokół Lema”, podczas którego zapoznacie się nie tylko z sylwetką pisarza, ale także z jego twórczością.

Plakat promujący wykład online

Wykład poprowadzi Daniel Odija (ur. 1974) - prozaik z wykształcenia pedagog, scenarzysta komiksowy, autor słuchowisk, sztuk teatralnych, komentarzy do filmów dokumentalnych oraz animator kultury. Autor zbiorów opowiadań Szklana huta (2005), Przezroczyste głowy (2018) oraz powieści Ulica (2001), Tartak (2005), Niech to nie będzie sen (2008) i Kronika umarłych (2010). Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzany. Dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike. Jego proza została przetłumaczona na kilkanaście języków.

Więcej informacji o prowadzącym znajdziecie na stronie.

Zapraszamy na stronę biblioteki oraz na nasz oficjalny kanał w serwisie YouTube 13.09.2021 (poniedziałek) o godzinie 18.00!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.