Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Zaproszenie na kolejne bezpłatne szkolenie online dla (..)

Zaproszenie na kolejne bezpłatne szkolenie online dla bibliotekarzy!

21 Września 2021

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja zaprasza na kolejne bezpłatne szkolenia online dla bibliotekarzy w ramach projektu „Dzień dobry, witamy w bibliotece”.

Temat szkolenia: Biblioteka hybrydowa - jak organizować działania animacyjne łącząc rzeczywistość online i offline.

Informacja o szkoleniu:

Biblioteka hybrydowa działa dwukierunkowo, w dwóch światach - online i tym rzeczywistym. Biblioteki miały i cały czas mają produkt - książkę/płytę/grę/film, który jest namacalny, realny. Na szkoleniu uczymy jak oba światy online i offline mogą się przenikać i dzięki temu następuje rozszerzenie usług biblioteki oraz podniesienie jej atrakcyjności dla czytelników i użytkowników.

Prowadzący: Marcin Skrabka

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UWr oraz studiów w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej UJ. Stypendysta MKiDN w zakresie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury. Członek stowarzyszenia EURead (Stiftung Lesen).
Całe życie zawodowe związany z książkami, edukacją kulturalną oraz nowymi technologiami. Przez wiele lat pracował jako wydawca w Wolters Kluwer Polska. Założyciel i współtwórca (w latach 2012- 2014) wydawnictwa Książkowe Klimaty i portalu czeskieklimaty.pl. Wierzy w siłę literatury i bibliotek. Badacz zjawisk kulturowych, zwłaszcza w zakresie edukacji kulturowej, budowania nowoczesnej oferty instytucji kultury oraz wykorzystania big data w zarządzaniu kulturą. Twórca koncepcji programowych i programów nauczania dla m. in. Instytutu Studiów Klasycznych i Orientalnych UWr., Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa czy też Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy „SKiBA”. Ma na swoim koncie projekty (service design) bibliotek zarówno cyfrowych jak i tradycyjnych - m.in. dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz MBP Wrocław (Centrum Innowacji Przejście).

Data szkolenia: 28.09.2021 r.

Godzina: 9:00 - 14:00

Uczestnictwo w szkoleniu proszę potwierdzić w formularzu google do dnia 27.09.2021 r. pod adresem: https://forms.gle/ngKFt1Wi6b1V4UfJ6

Wszystkich uczestników szkolenia prosimy o wypełnienie ankiety diagnozującej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdPoBHDpVrrlCeLDB5RsWKs8PZdCifL596VS9lqnPzttAAv3A/viewform

Przed szkoleniem otrzymają Państwo link do spotkania na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.

Szkolenia dla bibliotekarzy zorganizowaliśmy dzięki dofinansowaniu jakie otrzymała Oleśnicka Biblioteka z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Partnerstwo dla książki 2021"

Plakat promujący kolejne bezpłetne szkolenie dla bibliotekarzy

do góry