Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Z Biblioteką przez świat - Marzena Filipczak "Na (..)

Z Biblioteką przez świat - Marzena Filipczak "Na północy: zorze, gejzery i renifery"

21 Września 2020

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zaprasza po przerwie na spotkanie podróżnicze w ramach cyklu "Z Biblioteką przez świat"!

W październiku gościć będziemy Marzenę Filipczak - autorkę książek podróżniczych, dziennikarkę, redaktorkę, autorkę artykułów do magazynów podróżniczych i kobiecych. Między innymi WYSOKICH OBCASÓW EXTRA, NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER, własnego cyklu w magazynie KUCHNIA.

Plakat promujący spotkanie podróżnicze z cukly
Zapraszamy w podróż na północ Skandynawii, Islandii i Grenlandii. Będzie między innymi o Lofotach, czyli pięknych wyspach za kołem podbiegunowym, lapońskich reniferach i św. Mikołaju. Miejscu uznawanym za najlepsze na Ziemi na obserwację zorzy polarnej, islandzkich bezdrożach i gejzerach oraz o życiu na Grenlandii - jednym z najmniej zaludnionych miejsc na świecie. Będzie także część praktyczna - jak podróżować po tych krainach.

Zdjęcie autorstwa Marzeny Filipczak Zdjęcie autorstwa Marzeny Filipczak

 

Ważna informacja! Na spotkanie z Marzeną Filipczak obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w Wypożyczalni na ul. M. Reja 10 od 24.09.2020 r. w godzinach otwarcia Biblioteki. Liczba wejściówek ograniczona!

Prosimy także o stosowanie się do zaleceń umieszczonych w widocznych miejscach Biblioteki Głównej przy ul. M. Reja.  Podczas wydarzenia obowiązują:

- dystans społeczny

- dezynfekcja rąk

- maseczki lub przyłbice

do góry