Strona główna/Aktualności/Oleśnicka Noc Bibliotek 2020!

Oleśnicka Noc Bibliotek 2020!

24 Września 2020

Baner promujący VI edycję Nocy Bibliotek z hasłem

Miło nam poinformować, że Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja, kolejny raz oficjalnie dołączyła do ogólnopolskiej NOCY BIBLIOTEK!

VI wydanie tej akcji odbędzie się w sobotę 10 października 2020 r. pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Klimat na czytanie, czyli:

• dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;
  • wypożyczanie i dzielenie się zasobami - książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest nasza biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

Właśnie dopinamy tegoroczny program atrakcji - będzie muzycznie, artystycznie, ekologicznie - jednym słowem KLIMATCZYNIE!

A już dzisiaj zapraszamy na GIEŁDĘ KSIĄŻKI, która w ramach NOCY BIBLIOTEK odbędzie się właśnie 10.10.2020 w wyjątkowych godzinach od 16.00 do 22.00! Widzimy się w Sali konferencyjnej Biblioteki na parterze. Tradycyjnie będą czekać na Was stoły suto zastawione książkami.

Zapraszamy!

Plakat promujący GIEŁDĘ KSIĄŻEK w ramach Nocy Bibliotek 10.10.2020 w godzinach od 16.00 do 22.00
#czytamy #klimatnaczytanie