Strona główna/Aktualności/Wystartował projekt "Małe ojczyzny"

Wystartował projekt "Małe ojczyzny"

12 Listopada 2020

Zapraszamy do dzielenia się archiwaliami z domowego zbioru!

W ramach programu “Małe ojczyzny” Centrum Archiwistyki Społecznej wraz z Fundacją Ważka i z Oleśnicką Biblioteką Publiczną zachęca do przekazywania archiwaliów związanych z historią Oleśnicy i okolic.

Fotografie, dokumenty, wspomnienia - szukamy materiałów, które złożą się na zbiorowy zapis historii Oleśnicy i jej mieszkańców. Wzbogacą one zbiory archiwum społecznego prowadzonego przez Fundację Ważka (www.dat.fundacjawazka.org)

W jaki sposób można przekazać archiwalia?

• Prześlij skany na adres e-mail:
  • lub prześlij archiwalia pocztą na adres:
    Oleśnicka Biblioteka Publiczna - ul. M. Reja 10, 56-400 Oleśnica

Materiały przekazane pocztą zostaną zeskanowane, a oryginały wrócą do właścicieli.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielą pracownicy Biblioteki. Skontaktuj się z Biblioteką, dzwoniąc na numer telefonu:
tel. 533 351 403.

Na materiały czekamy do 15 grudnia 2020 roku.

Program “Małe ojczyzny” włącza lokalne społeczności w odkrywanie i opisywanie własnej historii. Materiały udostępnione przez mieszkańców, zgromadzone w wyniku kwerend oraz pochodzące ze zbiorów archiwów społecznych posłużą do stworzenia oddolnego, wielogłosowego zapisu historii społecznej. Archiwalia zostaną również wykorzystane w wydarzeniach edukacyjnych i kulturalnych, o których wkrótce będziemy informować.

Więcej informacji o programie: https://archiwa.org/content/program-male-ojczyzny

Informacje o kolejnych wydarzeniach z programu "Małe ojczyzny" znajdziecie w aktualnościach na naszej stronie internetowej oraz na naszym Facebooku.

Grafika promująca projekt