Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/W "Książce na weekend" propozycja dla małych bystrzaków!

W "Książce na weekend" propozycja dla małych bystrzaków!

7 Stycznia 2022

Pilnie potrzebna „Książka na weekend”? Z pomocą przychodzi Ania z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”!

Małe "złote rączki"

Alarm! Lodówka przestała chłodzić! Uwaga! Pralka nie pierze! Pilne! Z kranu leci tylko zimna woda!

Ileż razy takie komunikaty któregoś z domowników burzą rodzinny spokój i podrywają wszystkich na równe nogi... Co robić? W takiej sytuacji przydaje się przysłowiowy "Pan Złota Rączka", niekoniecznie z serialu o Timie Taylorze. Ale o taką "złotą rączkę" coraz trudniej...

Dzięki książce "Dlaczego to nie działa. Zagwozdki dla małych bystrzaków" z serii "Rodzina Treflików" rosną szanse, że pod wpływem jej lektury wyrosną nam nowe zastępy sprytnych majsterkowiczów. A jeśli nawet nie, to przynajmniej nasze dzieci będą wiedziały, co się zepsuło i jak można temu próbować zaradzić. Oczywiście pod opieką dorosłego!

W przystępnej, bogato okraszonej ilustracjami, formie w książce przedstawione są różnego rodzaju awarie domowych sprzętów i sposoby radzenia sobie z nimi. Każdy przykład awarii to również zagadka dla młodego czytelnika - musi on odgadnąć, co takiego się zepsuło. A i nieco starsza osoba, która pozna perypetie rodziny Treflików, może się czegoś nowego dowiedzieć. Każdy z czytelników pozna też podstawowe narzędzia majsterkowicza.

Mamy pokazane i omówione przykładowe awarie m.in. lodówki, odkurzacza, zlewu, kaloryfera, roweru, pralki, laptopa. Na każdą z nich można znaleźć w książce receptę.

A dorosły czytelnik może tylko żałować, że nie znalazła się w książce awaria samochodu, który mroźnej zimy nie chce nam zapalić...

Okładka książki

do góry