Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/"PSIEROCINIEC" w KSIĄŻCE NA WEEKEND!

"PSIEROCINIEC" w KSIĄŻCE NA WEEKEND!

30 Października 2020

Na najbliższy weekend polecamy książkę Agaty Widzowskiej „Psierociniec” - zabawną historię pieska Remika o pięknej rudej sierści i bursztynowych oczach.

To niezwykły zwierzak z duszą, którego można nazwać psim poetą. Mimo że trafia do Psierocinca - czyli sierocińca dla psów - nie traci humoru i wspiera swoimi wierszami inne psy. Autorka poprzez pyszczek Remika przemyca do czytelników wiele mądrych stwierdzeń, chociażby o tym, że każdy pies potrzebuje domu, w którym zostanie otoczony miłością i będzie akceptowanym takim jakim się urodził i wygląda.

Opowieść o Remiku to ciepła, zabawna historia o psich tęsknotach, płaczu, ale i uśmiechu. Lektura tej książki pomoże uświadomić najmłodszym czytelnikom, że psy to bezbronne stworzenia, które są całkowicie zależne od naszego traktowania. I to niezależnie od tego czy mamy do czynienia z małym czy ogromnym zwierzakiem - jak w wierszu psa poety pt. „Duże jest piękne”:

„Każdy pies ma cztery łapy,
Uszy, ogon (czasem łaty),
Lecz nie kupuj pieska mini!
Psiak powinien być olbrzymi!”

Wszystkim obecnym i przyszłym miłośnikom psów, zwłaszcza tych pokrzywdzonych przez los, serię "Psierociniec" poleca Ania z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”

Okładki książek z serii

 

do góry