Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Nowa kronika w zasobach DŻS!

Nowa kronika w zasobach DŻS!

3 Czerwca 2020

„Zdjęcia pochodzą z Działu Dokumentów Życia Społecznego Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja” - w ostatnim czasie niezwykle często mogliście przeczytać lub usłyszeć to zdanie.


Materiały, które tam gromadzimy posłużyły nam m.in. do przygotowania kalendarza na 2020 rok, wystawy plenerowej „Ludzie samorządu 1990-2020”, którą możecie podziwiać na Rynku Miejskim w Oleśnicy czy video-prezentacji, którą możecie oglądać na naszym kanale na YouTube z okazji 30. rocznicy samorządu terytorialnego w Oleśnicy.


Bogactwo tego działu budowane jest już od ponad 45 lat (!) na podstawie materiałów przekazywanych nam przez mieszkańców naszego miasta i przez Instytucje, które do naszych archiwów przekazują swoje zdjęcia, dokumenty czy KRONIKI.

Najnowszy skarb na ręce Dyrektor Biblioteki Anny Zasady przekazała nam w tym tygodniu Dyrektor Zakładu Budynków Komunalnych w Oleśnicy Pani Izabela Świąder.

Zobaczcie jak cenne materiały można znaleźć w takich kronikach!

Jeśli Wy również chcielibyście wesprzeć naszą działalność z zakresu pozyskiwania, gromadzenia i opracowywania zbiorów regionalnych oraz dokumentów życia społecznego zapraszamy do kontaktu:

Dział Dokumentów Życia Społecznego

t: 533 351 408
e:

do góry