Strona główna/Aktualności/Nagroda WARTO 2021 dla Wydawnictwa papierwdole!

Nagroda WARTO 2021 dla Wydawnictwa papierwdole!

8 Grudnia 2021

Film, literatura, muzyka, sztuki wizualne i teatr - w tych kategoriach, już po raz trzynasty, przyznano nagrody WARTO. Nagrody Kulturalne WARTO to laury „Gazety Wyborczej Wrocław" promujące Wrocławskie ARTystyczne Odkrycia, a dokładnie - autorów najciekawszych artystycznych zdarzeń minionego roku.

Cele nagrody od początku są te same. Pierwszy to chęć zwrócenia uwagi na twórców młodych, artystów poszukujących, często działających w głęboko ukrytych niszach, z których bardzo trudno przebić się do większej grupy odbiorców. Drugim jest integracja środowisk twórczych miasta.

O tym, kto w danej dziedzinie zdobędzie 10 tys. zł i statuetkę autorstwa Mariusza Chrząstka, zdecydowały składy jurorskie, do których tradycyjnie zaproszono uznanych już artystów, naukowców, dziennikarzy, krytyków i recenzentów. Partnerem tegorocznej edycji było Miasto Wrocław.

Miło nam poinformować, że nagrodę WARTO 2021 w kategorii literatura otrzymało Wydawnictwo papierwdole z Ligoty Małej, w której m.in. pracuje (i wydaje też swoje utwory) znany także ze spotkań autorskich w oleśnickiej bibliotece Konrad Góra.

Konrad Góra przekazał nam także zestaw książek wydanych właśnie przez to nagrodzone w tym roku wydawnictwo. Książki m.in. Romana Bromboszcza, Marcina Czerwińskiego, Konrada Góry oraz poezja Ramiego Al-Aszeka w tłumaczeniu Filipa Kaźmierczaka już wkrótce będą dostępne do wypożyczenia w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja.

Czytelników zapraszamy, a wydawnictwu składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Okładki książek wydawnych przez Wydawnictwo papierwdole