Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Kartki na Islandię są gotowe!

Kartki na Islandię są gotowe!

8 Grudnia 2021

Kartki i życzenia w ramach międzynarodowego, świątecznego projektu „Listy do Mikołaja Reja” gotowe!

6 grudnia spotkaliśmy się ponownie w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie, by oficjalnie odebrać kartki, które teraz trafią na Islandię do Polonii mieszkającej w Ólafsvíku. Kartki wraz z życzeniami przygotowali w domach uczniowie wraz ze swoimi rodzinami. Koordynacją działań w szkole zajęły się nauczycielki Bogusława Szachnowska i Izabella Kownacka za co raz jeszcze dziękujemy.

Kartki i życzenia robią niesamowite wrażenie. Tak kreatywnych prac dawno nie widzieliśmy a Mikołaj Rej w świątecznej odsłonie może spokojnie konkurować z prawdziwym Mikołajem. Te prawdziwe, małe dzieła sztuki, teraz posłużą za materiał na wystawę w Ólafsvíku w ramach działań grupy Biblioteka W Pudełku oraz grupy Jesteśmy W Kontakcie. Nie możemy pokazać więc wszystkich prac, by „nie spalić” niespodzianki ale pozwoliliśmy sobie zeskanować część prac, by przed świętami opublikować je jako mini galerię na stronie internetowej. Mamy nadzieję, że zachęcą Was do spędzenia świąt także z dobrą książką wypożyczoną w Bibliotece im. Mikołaja Reja!

My teraz zabieramy się do pakowania paczki na Islandię a Was zapraszamy do oglądania kolejnej fotorelacji autorstwa Oliwii Batog.

Akcja "Listy do Mikołaja Reja" realizowana jest przez Oleśnicką Bibliotekę Publiczną im. Mikołaja Reja wraz z Biblioteka W Pudełku oraz grupą Jesteśmy W Kontakcie z miejscowości Ólafsvík na Islandii we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy.

do góry