Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Mała Książka - Wielki Człowiek po raz kolejny w (..)

Mała Książka - Wielki Człowiek po raz kolejny w bibliotece

5 Października 2020

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja przystąpiła po raz trzeci do ogólnopolskiej akcji Mała Książka Wielki Człowiek.

Tym razem do udział w projekcie są zaproszone dzieci urodzone w latach 2014-2017. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko urodzone w latach 2014 - 2017, które przyjdzie do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży "Pod Sową" przy ul. M. Reja 10 oraz Biblioteki "Pod Pegazem" przy ul. F. Kleeberga 4, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla...” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Więcej informacji o akcji: http://wielki-czlowiek.pl/

Zdjęcie promujące akcję

Fot. Fanpage akcji "Mała Książka Wielki Człowiek" https://www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/photos/a.129977200993029/613457259311685/

 

do góry