Strona główna/Aktualności/Książka, którą przed świętami warto przeczytać!

Książka, którą przed świętami warto przeczytać!

9 Grudnia 2021

Święta tuż, tuż a nasza recenzja w ramach "Książki na weekend" już dziś! Tym razem propozycja od Ani z Biblioteki "Pod Sową".

Na najbliższy weekend polecam książkę Katarzyny Ryrych "List od..." utrzymaną w bardzo świątecznym nastroju.

O istnieniu Świętego Mikołaja chyba nie muszę Państwa przekonywać, prawda? W polecanej książce Mikołaj to jednak nie dobroduszny staruszek z białą brodą, ale młody człowiek, Majk, w skórzanej kurtce i motocyklowych butach. Ten, odbiegający zdecydowanie od stereotypu darczyńca, uświadamia bohaterowi opowieści - Linusowi - że magia świąt to wcale nie drogie prezenty i przedmioty, a przede wszystkim empatia, wsparcie i pomoc w spełnianiu pragnień drugiej osoby. Linus przekona się, że dawanie innym radości i odpowiedzialne dbanie o zwierzęta (co również stanowi ważny element historii) uszczęśliwia nie tylko innych, ale również samego obdarowującego. Młody czytelnik (i nie tylko), towarzysząc bohaterom tej ciekawie toczącej się historii, zupełnie mimochodem wyciąga z lektury wartościowe wnioski bez męczącego, naiwnego dydaktyzmu.

Autorka, Katarzyna Ryrych, stworzyła wiarygodnego bohatera, z którym łatwo się utożsamiać. A od tego już tylko krok do naśladowania, czego wszystkim życzę - nie tylko z okazji Bożego Narodzenia.

Ania Zielińska-Rybak

Okładka książki #czytamy