Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Już wkrótce premiera wyprawki czytelniczej dla (..)

Już wkrótce premiera wyprawki czytelniczej dla najmłodszych!

18 Maja 2021

Czujemy, że będzie to jeden z naszych hitów tego roku!

Działalność naszej Biblioteki to także działalność wydawnicza. W naszym dorobku mamy książki historyczne, albumy, publikacje edukacyjne a także legendy. Tym razem przyszła jednak pora na tych naprawdę najmłodszych!!!

Kończymy właśnie prace nad „Wyprawką czytelniczą” dla rodziców i nowonarodzonych oleśniczan!

Do uzyskania jak najlepszego efektu końcowego zaprosiliśmy wspaniałe i uzdolnione kobiety:

  • Magdalenę Zarębską - autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, scenarzystkę spektakli teatralnych, a także członkinię Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, z którą mogliście spotkać się także w Oleśnicy podczas organizowanych przez nas spotkań autorskich.
  • Dianę Karpowicz - autorkę ilustracji do wielu książek dla dzieci, plakatów, identyfikacji i opraw graficznych festiwali m.in. dobrze Wam znanego Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo Artystycznego OFCA. Jest także absolwentką ASP we Wrocławiu. Od 2016 mural jej autorstwa wita mieszkańców i turystów wjeżdżających do Oleśnicy.

Wspólnie z Magdą opracowaliśmy wyjątkowy wiersz o Oleśnicy zilustrowany cudowną „kreską” Diany! Nie mogąc się doczekać oficjalnej premiery zapraszamy Was do Biblioteki po zapoznanie się z twórczością obu Pań. W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową” znajdziecie m.in.:

  • książki autorstwa Magdaleny Zarębskiej: "Ida, konie i reszta świata" (Wydawnictwo Dookoła Świata); "Artek i bardzo długi tydzień" (Wydawnictwo Skrzat) czy "Borys i zajączki" (Wydawnictwo BIS),
  • książki zilustrowane przez Dianę Karpowicz: "Mama" (Wydawnictwo Literatura); "Gruba Ryba cienko śpiewa" (Wydawnictwo ZUZU TOYS); "O czym szumią drzewa" (Wydawnictwo Otwarte Sp. z o.o.); "ŚwiĄty Mikołaj" (Wydawnictwo Egmont Polska).

#czytamy

do góry