Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Gleðileg jól Oleśnica!

Gleðileg jól Oleśnica!

12 Stycznia 2022

Pozostańmy jeszcze w klimacie świąt i naszych 75-tych urodzin! A że życzenia zawsze miło jest dostawać to śpieszymy z wiadomością i fotorelacją - tym bardziej, że są to życzenia skierowane do Was drodzy oleśniczanie!

Wczoraj trafiła do nas paczka z Islandii. A w środku prezenty, kartki i życzenia przygotowane przez polskie rodziny mieszkające na tej wyspie.

Kartki możecie oglądać podczas wizyty w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”, a już wkrótce nasz księgozbiór wzbogaci się o książkę Piotra Milewskiego „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat”. Serdecznie dziękujemy za wszystkie miłe słowa od Polonii mieszkającej na wyspie i życzenia udanego roku dla mieszkańców Oleśnicy, pracowników biblioteki oraz nauczycieli i uczniów ZSP w Oleśnicy!

Tak rozpoczęty rok z pewnością będzie należał do wyjątkowych!

Przypominamy, że międzynarodowy projekt „Listy do Mikołaja Reja“ zorganizowaliśmy wspólnie z Biblioteką W Pudełku w Olafsviku, grupę polonijną Jesteśmy W Kontakcie i we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy, Útgerðin oraz Pakkhús.

Gleðileg jól Oleśnica!

do góry