Strona główna/Aktualności/FANTASTYCZNE FERIE Z BIBLIOTEKĄ - ODCINEK 2

FANTASTYCZNE FERIE Z BIBLIOTEKĄ - ODCINEK 2

7 Stycznia 2021

Przed Wami kolejny odcinek warsztatów online z cyklu „FANTASTYCZNIE FERIE Z BIBLIOTEKĄ".

W kolejnym materiale przygotowanym przez Bibliotekę „Pod Pegazem” znajdziecie instrukcję jak wykonać własny STATEK KOSMICZNY!

A przed zajęciami zachęcamy do zapoznania się z kilkoma ciekawostkami związanymi ze Stanisławem Lemem - prekursorem polskiej fantastyki.

• Był wielkim fanem motoryzacji i szczęśliwym posiadaczem kilku unikatowych modeli - m.in. AWZ P70, Wartburga 1000, Fiata 1800, Fiata 125p i Mercedesa W201, a w czasach PRL-u nie było o to tak łatwo jak dzisiaj.
  • Jego nazwisku swoją nazwę zawdzięcza jedna z planetoid należąca do pasa głównego asteroid okrążających Słońce.
  • Nazwa innej planetoidy, Ilijontichy, pochodzi od imienia i nazwiska bohatera kilku powieści pisarza.
  • Pierwszy polski sztuczny satelita naukowy dostał nazwę Lem.
  • Lem wynalazcą gier? Nie inaczej. Will Wright, twórca jednej z najpopularniejszych gier na świecie "The Sims", często wymieniał twórczość Lema jako główną inspirację do stworzenia swojej gry. Wright zafascynował się "Cyberiadą"

Elementy graficzne wykorzystane w prezentacji: www.freepik.com (designed by catalyststuff)
Podkład muzyczny: www.bensound.com