Strona główna/Aktualności/Bożonarodzeniowe zajęcia plastyczne - odcinek 4

Bożonarodzeniowe zajęcia plastyczne - odcinek 4

22 Grudnia 2020

W ramach naszych ostatnich zajęć bożonarodzeniowych online zapraszamy do wykonania bombki na choinkę wspólnie z Biblioteką „Pod Pegazem”.

Bombka jest najpopularniejszą ozdobą choinkową. W roku 1847 w Niemczech powstała pierwsza szklana wydmuszka, którą zrobił Hans Greiner. Tak oto powstała bombka. Była ona posrebrzana i malowana, najczęściej miała kształt jabłek i orzechów. Z czasem bombki zaczęły imitować inne owoce i przedmioty użytkowe, takie jak: buciki, parasolki, zwierzątka i instrumenty muzyczne.

Tradycja wykonywania ręcznie ozdób na choinkę i wieszania na niej owoców i cukierków przetrwała dzięki dzieciom, które bardzo chętnie ozdabiały swoje drzewka.

W Bibliotece „Pod Pegazem” znajdziecie pozycje książkowe z których można korzystać, przy wykonywaniu innych świątecznych ozdób. Zapraszamy więc do wypożyczania i do oglądania!

Podkład muzyczny wykorzystany w celach niekomercyjnych od Fesliyan Studios

Free music for non-commercial use from Fesliyan Studios