Strona główna/Aktualności/75 lat oleśnickiej biblioteki publicznej!

75 lat oleśnickiej biblioteki publicznej!

13 Października 2021

Zapraszamy Państwa do oglądania fotorelacji z wczorajszego wydarzenia, którego najważniejszym elementem była oficjalna odsłona muralu i tablicy okolicznościowej z tej okazji.

Ze względu na pogodę całość wydarzenia przeniosła się do sali audiowizualnej Biblioteki gdzie w ramach programu odbyła się także prezentacja podsumowująca dotychczasowe działania związane z obchodami naszego brylantowego jubileuszu oraz videoprezentacja złożona z archiwalnych zdjęć pochodzących ze zbiorów Działu Dokumentów Życia Społecznego. Prezentacji towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Oskara Kolberta.

Spotkanie było także okazją do życzeń i wspomnień. Wśród gości pojawiali się m.in. Burmistrz Miasta Oleśnicy, wicestarosta Powiatu Oleśnickiego, Dyrektor MOKiS Oleśnica, przedstawiciele stowarzyszenia OUTW oraz wykonawca muralu z firmy IDEAMO MURALS. Byli z nami także nasi Czytelnicy oraz obecni i byli pracownicy Biblioteki w tym Pani Genowefa Indzierowska - dyrektor biblioteki w latach 1978-1995.

W ramach wydarzenia odbyło się także wręczenie nagród i premiera oficjalnej listy tytułów w ramach plebiscytu „TOP 75” czyli 75 książek na 75-lecie biblioteki! Lista ta już dzisiaj udostępniona będzie na naszej stronie (www.biblioteka.olesnica.pl) oraz na bibliotecznym profilu Facebookowym.

Dziękujemy wszystkim za obecność, gratulacje i życzenia!

Więcej zdjęć znajdą Państwo w linkach poniżej:

75 lat oleśnickiej biblioteki publicznej!