Strona główna/Aktualności/Kalendarium wydarzeń

Kalendarium wydarzeń

terminarz dnia 29.09.2022

Української світлиці - запрошуємо усіх бажаючих

Miejsce: Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja/Klub Seniora
Kategoria: Biblioteka
Data: 2022-09-29
Godzina: 16:30
Biblioteka / 2022-09-29

Po wakacyjnej przerwie powraca w naszej bibliotece otwarte miejsce spotkań dla mieszkańców z Ukrainy!

Od kwietnia do czerwca 2021 r. punkt funkcjonował w Klubie Seniora w każdy czwartek, w godzinach popołudniowych, jako „Kawiarenka spotkań” przy kawie i herbacie. Tym razem, odpowiadając na potrzeby naszych gości, punkt startuje w nowej formule „świetlicy” gdzie pod okiem pedagoga z Ukrainy prowadzone będą m.in. zajęcia dla dzieci i rodziców! Poniżej publikujemy pełny komunikat akcji w raz z harmonogramem i tematami spotkań. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - zarówno Ukraińców jak i Polaków!

Дорогі друзі! Шановні українці та їх польські знайомі! Шановне панство!

Із побажань та ініціативи вихідців із України, при підтримці керівництва міської бібліотеки імені Миколая Рея запрошуємо усіх бажаючих до спілкування українською мовою до "Української світлиці" кожного четверга із 16.30 до 18.30.  Reja 10, 56-400 Oleśnica.

• 22 вересня 2022 року розпочинаємо тематичні зустрічі із наймолодшими. "Українська дошкільнятам" :
    - пальчикові ігри;
    - тематична хороводна гра;
    - казочка для дітей.
  • Тема "Урожай" - 4 заняття 22.09/ 29.09/ 6.10/ 13.10/
  • 20.10 - "Свято Урожаю".

Люб'язно запрошуємо усіх батьків із дітками від 4 до 6 років. Заняття проводить педагог Наталя Вірна.

Zapraszamy wszystkich chętnych w każdy czwartek od 16.30 do 18.30, do biblioteki przy ul. M. Reja 10, na spotkania w języku ukraińskim w ramach „Ukraińskiej świetlicy”:

• 22 września 2022 rozpoczniemy tematyczne spotkania z najmłodszymi „Ukraiński dla przedszkolaków”
  • Temat "Żniwa" - 4 zajęcia 22.09/ 29.09/ 6.10/ 13.10/
  • 20.10 - Święto „Dary jesieni”

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat. Zajęcia poprowadzi pedagog pani Natalia Virna.

O podróżach maluchem przez Afrykę!

Miejsce: Oleśnicka Biblioteka Publiczna, ul. M. Reja 10/Sala konferencyjna
Kategoria: Biblioteka
Data: 2022-09-29
Godzina: 18:00
Biblioteka / 2022-09-29

Dla wszystkich, którzy już tęsknią za wakacyjnymi podróżami w nieznane mamy rewelacyjną propozycję!

29 września w czwartek o godzinie 18.00 zapraszamy do biblioteki przy ul. M. Reja 10 na spotkanie z cyklu „Z Biblioteką przez Świat”. Gościem biblioteki będzie Arkady Paweł Fiedler - podróżnik, pasjonat dalekich wypraw samochodowych, producent filmów podróżniczych, autor i storyteller. Od wielu lat oddaje się pasji odkrywania świata i kultywowania tradycji podróżniczych Fiedlerów. Między innymi pomysłodawca i organizator wypraw samochodowych oraz projektu filmowo-podróżniczego PoDrodze, w 2009 r. - PoDrodze - Maluchem wzdłuż granic Polski, w 2014 r. - Maluchem przez Afrykę (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic), w 2016 r. -  Maluchem przez Azję. Organizator projektu Electric Explorer African Challenge 2018 - pierwszej w historii podróży samochodem elektrycznym wzdłuż kontynentu afrykańskiego (projekt nominowany do nagrody TRAVELERY National Geographic).

Podczas spotkania w Oleśnicy posłuchamy o jego podróżach maluchem przez Afrykę.

Po spotkaniu zapraszamy na stoisko z książkami autora.

Wstęp wolny! Zapraszamy!