Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Złap w bibliotece za genialny poradnik stworzony przez (..)

Złap w bibliotece za genialny poradnik stworzony przez wybitnych polskich autorów książek dla dzieci!

17 Marca 2023

W ramach akcji "Książka na weekend" propozycja od Ani z Biblioteki "Pod Sową".

„12 dziecięcych wyzwań. Polscy autorzy o tym, jak poradzić sobie z problemami”.

Problemy, przykre sytuacje, nieprzewidziane wydarzenia - to wszystko sprawy, które wpisane są w wychowanie dzieci. Wiedzą o tym dobrze rodzice, którzy często są bezradni wobec nich lub niekoniecznie umiejętnie potrafią sprostać takim wyzwaniom. Pomocną dłoń kolejny raz wyciąga do nas jednak literatura.

Okładka książki „12 dziecięcych wyzwań. Polscy autorzy o tym, jak poradzić sobie z problemami”

Książka, którą Państwu polecam, to genialny poradnik stworzony przez wybitnych polskich autorów książek dla dzieci między innymi L. Fabisińską, B. Ostrowską, E. Piotrowską, J. Krzyżanek i innych. Rodzice i dzieci znajdą w nich sytuacje z życia wzięte, które uzmysłowią problem i wskażą jak sobie z nim radzić. W cyklu „książka na weekend” często polecam Państwu lekturę do czytania razem z dziećmi i ta pozycja należy właśnie do takich. Czas poświęcony na jej czytanie to bezcenne chwile poświęcone całkowicie dzieciom, które dzięki tym tekstom literackim mają szansę uwierzyć w siebie, zrozumieć innych, a także spróbować coś zmienić w zachowaniu. Każde z opisanych 12 wyzwań wymaga odwagi, bo może wzbudzać lęk. Mowa o agresji, manipulacji czy presji grupy - co jest trudne zarówno dla dzieci jak i rodziców. Możliwe, że pewne z wymienionych wyzwań szczęśliwie omijają Państwa pociechy, ale warto zapoznać z nimi dzieci i „przegadać” strategię zachowania na wypadek ich zaistnienia. Książkę rozpoczyna wstęp Małgorzaty Swędrowskiej - wybitnej pedagog, znawcy literatury dla dzieci, autorki koncepcji czytania wrażeniowego. Życzę Państwu, aby lektura „12 wyzwań…” była jak spotkanie z przyjacielem, który delikatnie doradzi, a rada ta dodatkowo będzie wyrażona pięknym, literackim językiem i opatrzona równie wybornymi ilustracjami Eluty Kidackiej.

Ilustracje Eluty Kidackiej w książce "12 dziecięcych wyzwań"  Ilustracje Eluty Kidackiej w książce "12 dziecięcych wyzwań"  Ilustracje Eluty Kidackiej w książce "12 dziecięcych wyzwań"  Ilustracje Eluty Kidackiej w książce "12 dziecięcych wyzwań"

Serdecznie polecam!

Ania

do góry