Strona główna/Wydarzenia/Zbiórka puszek i świec w oleśnickiej bibliotece!

Zbiórka puszek i świec w oleśnickiej bibliotece!

27 Grudnia 2022

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja dołączyła do akcji Stowarzyszenia "Każdy Ma Znaczenie" oraz "FOREIGN FRONT Darujemy Ciepło Obrońcom Ukrainy".

W naszej bibliotece przy ul. M. Reja 10 znajdą Państwo specjalny karton do którego zbierane są PUSZKI i PARAFINA do produkcji świec okopowych. Prosimy więc wszystkich chętnych do przekazywania:

  • czystych (umytych), zużytych puszek po artykułach spożywczych (np. po owocach, warzywach lub nawet karmie dla zwierząt);
  • oraz starych, niepotrzebnych świec lub wkładów do zniczy.

Karton organizatorów na zbiórkę puszek i parafiny  Oznakowanie na kartonie na zbiórkę puszek i parafiny  Oznakowanie na kartonie na zbiórkę puszek i parafiny

Dary te zostaną następne przekazane uchodźcom mieszkającym w Oleśnicy i Wrocławiu, którzy zrobią z tego ŚWIECE OKOPOWE dla wojsk walczących na Ukrainie, dające ciepło przez ponad 4 godziny i pozwalające na ugotowanie posiłku.

Zwykła puszka i kawałek parafiny - może uratować czyjeś życie!

do góry