Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Zaproszenie na kolejne bezpłatne szkolenie online dla (..)

Zaproszenie na kolejne bezpłatne szkolenie online dla bibliotekarzy!

8 Czerwca 2021

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja zaprasza na drugie bezpłatne szkolenia online dla bibliotekarzy w ramach projektu „Dzień dobry, witamy w bibliotece”.

Temat szkolenia: Aplikacje mobilne dla bibliotekarza - czego używać żeby pracowało się łatwiej?

Szkolenie poprowadzi Łukasz Braun - trener z firmy Good Books, firmy posiadającej 10 letnią praktykę szkolenia bibliotekarzy, wydawców oraz księgarzy. Aktywnie wspierającej rozwój czytelnictwa w Polsce, zwłaszcza poprzez wdrażanie innowacji technologicznych oraz zmianę sposobu pracy z czytelnikami i użytkownikami bibliotek.

Informacja o szkoleniu

Internet dla bibliotekarza czy też bibliotekarki powinien być skarbnicą zasobów. To medium pełne narzędzi pozwalających na łatwiejszą i wygodniejszą pracę. Dzięki, często darmowym aplikacjom mobilnym, bibliotekarze i bibliotekarki mogą znacznie ułatwić sobie codzienną pracę. Aplikacje do pracy biurowej, aplikacje do edycji grafiki, tworzenia plakatów, ulotek, zaproszeń czy też dyplomów, aplikacje do obróbki filmów czy też tworzenia materiałów audio video. To wszystko można znaleźć w zasobach sieci. Na warsztatach uczestnicy poznają najpopularniejsze, ale też najłatwiej dostępne aplikacje, które mogą przydać im się w codziennej pracy.

Plan szkolenia

  1. Wprowadzenie - nowe technologie, nowi odbiorcy. Jak komunikacja zmieniła się w ciągu ostatnich 20 lat i dlaczego warto korzystać z internetowych zasobów?
  2. Aplikacje do organizacji pracy: jak wygodnie pracować w chmurze, zarządzać swoim czasem i komunikować się zdalnie?
  3. Jak tworzyć angażujące multimedia? Przegląd darmowych aplikacji do tworzenia i obróbki grafiki i zdjęć, filmów, nagrań audio.
  4. Komunikacja interaktywna - darmowe narzędzia do tworzenia prezentacji, wizualizacji i wirtualnych wystaw.
  5. Grywalizacja, czyli nauka przez zabawę. Jak grywalizować literaturę i wykorzystać gry oraz mechanizmy z gier do pracy, nauki i promocji czytelnictwa?

Data: 16.06.2021 r.
Godzina: 9:00 - 14:00

Uczestnictwo w szkoleniu proszę potwierdzić w formularzu google do dnia 14.06.2021 r. pod adresem: https://forms.gle/3kuxCJpvXS65W1iUA

Przed szkoleniem otrzymają Państwo link do spotkania na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Grafika promująca szkolenie w ramach projektu biblioteki

Zdjęcie: Business photo created by katemangostar - www.freepik.com

do góry