Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Zaproszenie na bezpłatne szkolenie online dla (..)

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie online dla bibliotekarzy!

20 Października 2021

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja zaprasza na kolejne bezpłatne szkolenie online dla bibliotekarzy w ramach projektu „Dzień dobry, witamy w bibliotece”.

Temat szkolenia: Organizacja wydarzeń i eventów czytelniczych dla dzieci i ich rodziców online.

Informacja o szkoleniu:

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak przyciągnąć nie-czytelników do biblioteki, tworząc ciekawą, twórcza przestrzeń dla społeczności lokalnej. Zastanowimy się wspólnie czego potrzebują mieszkańcy twojej okolicy, jakiej oferty im brakuje. Dowiecie się jak wyjść do ludzi z ofertą zajęć, warsztatów, spotkań.Poznacie przepisy jak zorganizować wydarzenie w swojej bibliotece krok po kroku.

Prowadzący: Anita Nogal

Pedagog kreatywności, trener twórczości, założycielka i do lipca 2019 właścicielka kluboksięgarni dziecięcej Baja Book w Otwocku. W Baja Book realizowała misję promocji czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Przy tym promowała wartościową literaturę oraz organizowała wiele wydarzeń, warsztatów, spotkań. Stworzyła pierwszy w Polsce escape room dla dzieci w księgarni. Przeprowadziła trzy projekty skierowane do dzieci w ramach programu Partnerstwo dla książki, z pięciu przyznanych księgarni przez MKiDN. Trzykrotnie organizowała Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci w Otwocku. Prowadziła baja-vloga o książkach dla dzieci. Obecnie koordynatorka w Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, (organizatora Nocy Bibliotek) gdzie realizuje wraz z wydawnictwem Egmont projekt Czytam sobie I klasa, promujący czytelnictwo w klasach pierwszych szkoły podstawowej. Jak nie czyta z dziećmi, czyta dla siebie i jeździ na rowerze.

Data szkolenia: 27.10.2021 r.

Godzina: 9:00 - 14:00

Uczestnictwo w szkoleniu proszę potwierdzić w formularzu google do dnia 26.10.2021 r. pod adresem: https://forms.gle/SyQ6JJuZKbbk551y5

Wszystkich uczestników szkolenia proszę o wypełnienie ankiety diagnozującej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-WmhceoK1SE5rhrMzid3eFUpMgO31FOo_LlDmIBUALhA65Q/viewform

Link do pokoju szkoleń otrzymają Państwo po zarejestrowaniu na podany adres w formularzu zgłoszeniowym.

Szkolenia dla bibliotekarzy zorganizowaliśmy dzięki dofinansowaniu jakie otrzymała Oleśnicka Biblioteka z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Partnerstwo dla książki 2021"

Plakat promujący szkolenie online dla bibliotekarzy

do góry