Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Zapraszamy do udziału w nowym projekcie!

Zapraszamy do udziału w nowym projekcie!

6 Marca 2023

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja wraz z Miejskim Punktem Aktywizacji i Pomocy Uchodźcom zapraszają do udziału w projekcie edukacyjnym „Polska dla początkujących i zaawansowanych - podaj dalej”!

Poszukujemy wolontariuszek i wolontariuszy 60+, którzy zainteresowani są wsparciem uchodźczyń i uchodźców w nauce języka polskiego jedną z najprostszych i najbardziej skutecznych metod czyli konwersacjami 1 na 1.

Część z uchodźczyń i uchodźców pozostanie w Polsce dłużej i buduje tu swoje życie - pracują lub szukają pracy, korzystają z edukacji, ze służby zdrowia, z kultury. Ważne jest stworzenie warunków, by mogli czuć się u nas możliwie najlepiej i bezpiecznie. Ułatwieniem tego procesu jest tworzenie relacji z Polkami i Polakami w lokalnych społecznościach - także poprzez naukę języka polskiego.

Wspólnie z realizatorami projektu - Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Fundacją Polskie Forum Migracyjne z Warszawy - oferujemy wolontariuszkom i wolontariuszom:

  • wsparcie merytoryczne i edukacyjne w postaci bezpłatnych szkoleń i warsztatów online przygotowujących do prowadzenia konwersacji;
  • spotkania integracyjne dla uczestników w tym specjalne koncerty, spotkania autorskie, pikniki, zwiedzanie miasta czy… przejażdżki rikszą po Oleśnicy!

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zapewnia także miejsce do spotkań oraz materiały edukacyjne i promocyjne w tym m.in. dostęp do słowników i książek.

Zachęcamy więc do udziału w spotkaniu informacyjnym dla osób zainteresowanych, które odbędzie się 8 marca 2023 o godzinie 11.00 w Sali konferencyjnej oleśnickiej biblioteki przy ul. M. Reja 10.

Plakat promujący spotkanie informacyjne w ramach projektu "Polska dla początkujących i zaawansowanych"

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

Partnerem projektu jest Fundacja Polskie Forum Migracyjne.

do góry