Strona główna/Aktualności/Wyjątkowa wystawa oleśnickich kartek na Islandii!

Wyjątkowa wystawa oleśnickich kartek na Islandii!

29 Grudnia 2021

Świetna wiadomość dotarła do nas prosto z Islandii.

Kartki i życzenia, przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy, dotarły szczęśliwie do Ólafsviku. Na ich podstawie powstała wystawa okolicznościowa udostępniona mieszkańcom w jednym z najstarszych budynków w Ólafsviku (zbudowanym w 1844 roku) w którym znajduje się muzeum oraz sklep z rękodziełem Útgerðin.

Zobaczcie jak pięknie prezentują się oleśnickie kartki w tej pięknej przestrzeni!

Wystawa jest efektem międzynarodowego projektu „Listy do Mikołaja Reja“ który zorganizowaliśmy wspólnie z Biblioteką W Pudełku w Olafsviku, grupę polonijną Jesteśmy W Kontakcie i przy współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy, Útgerðin oraz Pakkhús.

Fot: Agnieszka Imgront i Hanna Imgront

Wystawa "Listy do Mikołaja Reja" w Ólafsviku na Islandii