Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Wyjątkowa dostawa książek startuje już jutro!

Wyjątkowa dostawa książek startuje już jutro!

18 Listopada 2022

Już jutro startuje nasza niezwykła rowerowa dostawa książek z Wrocławia do Oleśnicy! Chcemy tym wydarzeniem promować ekologiczne zachowania transportowe, potrzebę czytania książek oraz wsparcie dla obywateli Ukrainy w Polsce. Dlatego niezwykle miło nam poinformować, że w organizację tej wyjątkowej akcji włączyła się także firma DPD Polska!

Jako jedna z największych firm kurierskich w Europie DPD dąży do zmniejszenia swojego wpływu na środowisko, aby poprawić codzienne życie mieszkańców miast na całym świecie. W tym celu wprowadzili do swojej floty pojazdy dostawcze zeroemisyjne i niskoemisyjne jak rowery cargo.

Flota rowerowa DPD Polska rozwijana jest od dwóch lat, początkowo jako projekt pilotażowy właśnie we Wrocławiu z wykorzystaniem 5 rowerów, a od 2022 w całej Polsce. Do tej pory flota rowerowa DPD, licząca już około 50 pojazdów, doręczyła 420.000 paczek.

Cieszymy się więc, że do naszej grupy śmiałków, którzy jutro transportować będą książki między bibliotekami z Wrocławia i Oleśnicy, dołączą także rowerowe maszyny firmy DPD!

do góry