Strona główna/Aktualności/Wizyta w Bibliotece uczniów z Ukrainy z klasy (..)

Wizyta w Bibliotece uczniów z Ukrainy z klasy przygotowawczej z I Liceum Ogólnokształcącego!

2 Maja 2022

Nasza biblioteka gościła klasę przygotowawczą, dla uczniów przybyłych z Ukrainy, z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Oleśnicy.

Uczniowie  mieli okazje obejrzeć mural, który powstał z okazji jubileuszu 75-lecia naszej książnicy  oraz wszystkie agendy biblioteki głównej przy ulicy M. Reja 10. Podczas wizyty w Czytelni, zapoznali się z ofertą tej części biblioteki - księgozbiorem naukowym, czasopismami, regulaminem korzystania z komputerów i sieci Wi-Fi oraz z ofertą usług reprograficznych, które dla uchodźców biblioteka świadczy nieodpłatnie. Bibliotekarki zachęcały do nauki i spędzania czasu w Czytelni.

Kolejnym miejscem, które odwiedziła młodzież była Wypożyczalnia dla Dorosłych. Tutaj, bibliotekarki przedstawiły gościom regulamin korzystania z księgozbioru i poinformowały o szczegółach dotyczących zapisu. Młodzi ludzie, obejrzeli  także zgromadzony w tym dziale księgozbiór.

Następnym miejscem była Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”. W tym dziale, uczniowie obejrzeli na tablicy multimedialnej, prezentację dotyczącą bibliotecznej strony internetowej oraz dowiedzieli się o możliwości zamawiania i prolongowania wypożyczonych książek online. Potem oglądali poszczególne działy biblioteki.

Największe zainteresowanie wzbudziły tytuły z działu fantastyki i komiksy. Dzięki zachętom bibliotekarek kilkoro uczniów zapisało się do biblioteki.

Było nam bardzo miło gościć ukraińską młodzież, razem z nauczycielką języka polskiego panią Teresą Biegałą  i nauczycielką biologii panią Inną Dytynchenko.