Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Wielka niespodzianka na 75-lecie Biblioteki w Oleśnicy!

Wielka niespodzianka na 75-lecie Biblioteki w Oleśnicy!

27 Września 2021

To wydarzenie z pewnością zapisze się na długo w historii nie tylko naszej biblioteki ale także w historii naszego pięknego miasta!

Nasza instytucja, której patronem jest Mikołaj Rej, od dawna marzyła o „książkowym” muralu na elewacji biblioteki. Lepszego więc momentu na jego stworzenie jak rok obchodów naszego 75-lecia nie mogliśmy sobie wybrać. Już wkrótce, z pewnością i dumą będzie można powiedzieć, że jeden z najlepszych bibliotecznych murali w Polsce znajduje się w Oleśnicy!

Do współpracy nad tym projektem (którego ostatni krok czyli realizacja na ścianie właśnie się zaczyna) zaprosiliśmy najlepszych i najbardziej doświadczonych specjalistów.

Wizualizacja muralu na elewacji biblioteki w Oleśnicy  Wizualizacja muralny na elewacji biblioteki w Oleśnicy

Za projekt graficzny odpowiadała Justyna Frąckiewicz - rodowita warszawianka, rocznik ’90. Ilustruje, fotografuje, rysuje. Łapie inspiracje z powietrza i warszawskich chodników, dlatego treści z nich wypływające wraz ze świetnym warsztatem, stanowią prawdziwą siłę jej prac. Justyna współpracowała z m.in.: Somersby; Forbes; Gazeta Wyborcza; Medycyna Odzież; Pismo Miesięcznik Znak; Tr Warszawa; Ibis; Netflix Polska; Marketing-Biznes; Agencja CDP; Coffee Lab; Żoliborska Szkoła Boksu; barStudio; fundacja Pora na Seniora; Cophi Solutions; Egmont Publishing; Design Anthology; Farming Simulator; Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.

Jej kolorowy projekt z Mikołajem Rejem w trzech odsłonach na tle charakterystycznych wież miasta i wśród zieleni od razu trafił w nasze gusta!!!

A nad realizacją projektu i nad jego wykonaniem w dużym formacie czuwa firma IDEAMO. Od wielu lat zajmują się artystycznym malowaniem ścian. Malowanie ogromnych formatów to trudna praca, wymagająca odporności, koncentracji i precyzji a oni to potrafią bo kochają to co robią. Zaufało im wielu więc stali się ekspertami w dziedzinie ręcznego malowania ścian. Współpracowali i realizowali murale dla m.in. Huawei, Żywiec, Wittchen, Spotify, Adidas, Wedel, Novotel, ING, Carrefour, BMW.

A wszystko to stało się możliwe dzięki wsparciu i współpracy z Miastem Oleśnica! Dziękujemy!

Mamy nadzieję, że mural przypadnie do gustów oleśniczan! Oficjalne odsłonięcie muralu planujemy na 12.10.2021! Więcej szczegółów wkrótce.

 

do góry