Strona główna/Aktualności/WYJĄTKOWY JUBILEUSZ BIBLIOTEKI!

WYJĄTKOWY JUBILEUSZ BIBLIOTEKI!

2 Lutego 2021

Rok 2021 to czas naszego jubileuszu. 75 lat temu na powojennych zgliszczach powstawała biblioteka publiczna w Oleśnicy.

Będziemy Państwu w tym roku przypominać naszą bogatą historię na różne sposoby.

Fot. Hotel „Dworcowy” obecnie siedziba Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja. Wydawca: Gustav Tonndorf, Oels, 1938 r. Kolaż pochodzi z kalendarza z 2019 roku wydanego przez Bibliotekę i Forum Kultury w Oleśnicy. Autorem współczesnej fotografii i kolażu jest oleśniczanin Krzysztof Wiesner.

Pierwszym ważnym akordem będzie wystawa plenerowa w Rynku, której odsłonę planujemy 8 maja w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Aby upamiętnić ten brylantowy jubileusz naszej biblioteki przygotowaliśmy także specjalny znak graficzny, który będziecie mogli Państwo obserwować m.in. na wszystkich naszych nowościach wydawniczych nabytych w 2021 roku.

Znak graficzny stworzony z okazji 75-lecia funkcjonowania Biblioteki

Planujemy niespodzianki dla naszych czytelników. Będą to konkursy literackie i plastyczne a także upominki i gadżety. Pierwszy z nich trafił już do wielu z państwa a jest nim okolicznościowy kalendarz na 2021 rok.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i naszych profili w mediach społecznościowych.

Przede wszystkim jednak zapraszamy do odwiedzania i korzystania z naszej nie młodej, ale pięknej i nowoczesnej książnicy.

Okolicznościowy znak z okazji 75-lecia funkcjonowania Biblioteki

#czytamy #75