Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/W "Książce na weekend" idealna propozycja dla (..)

W "Książce na weekend" idealna propozycja dla miłośników roślin.

20 Maja 2022

Dzisiaj polecajka prosto z Biblioteki "Pod Pegazem".

Kiedy przychodzi pora urlopu, zawsze znajduję sobie coś do zrobienia i najczęściej wybieram przesadzanie kwiatów. Tym razem pomocą dla mnie będzie książka, którą serdecznie państwu polecam. „Domowa dżungla” autora Danae Horst`a przekonuje, że nie ma osób które nie mogą hodować kwiatów z sukcesem. Wystarczy tylko zapewnić roślinom to co potrzebują a odwdzięczą się pięknem dla oka i dla zdrowia.

I tak w kolejnych rozdziałach, w bardzo jasny sposób, autor ujawnia mam tajemnice (prawda czy fałsz) co jest potrzebne i dlaczego. Tak więc mamy światło, wodę, podłoże, doniczkę. Jak sadzić, podlewać, rozsadzać, ciąć, nawozić i czyścić.

...ale najważniejsze jest odpowiedni dobór roślinki do miejsca w którym zamierzamy go postawić. I tutaj znajdziemy mnóstwo ilustracji wraz z nazwami roślin. Znajdziemy tutaj roślinki, które oferują markety, ale również takie, które są rzadkimi okazami, czasem sprowadzane do kwiaciarni na zamówienie. Tak więc są popularne teraz skrzydłokwiaty, pieniążki, hoje. Są kaktusy i sukulenty. Są fiołki i oplątwy.

Fajnym dodatkiem są aranżacje kwiatów. Od razu można wybrać odpowiednią dla siebie doniczkę, półkę, kwietnik. Są rośliny polecane do pokoju, na taras, do łazienki widnej lub nie. Nie zabrakło również całej listy kwiatów bezpiecznych dla zwierząt.

Okładka książki

do góry