Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Urodziny Marcina Pałasza!

Urodziny Marcina Pałasza!

29 Maja 2021

29 maja urodziny obchodzi Marcin Pałasz, pisarz książek dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Debiutował w 2004 roku książką „Opowieści z Krainy Potworów”, którą napisał dla swojego chrześniaka Krzysia. Dzięki przyjacielowi opublikował je, czym sprawił radość nie tylko Krzysiowi.

W roku 2012 został laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Sposób na Elfa”, którego bohaterem jest jego własny pies.

Na swoim koncie Marcin Pałasz ma również dwa wyróżnienia za książki - „Wszystko zaczyna się od marzeń” oraz „Wakacje w wielkim mieście”.

Motto życiowe autora to „uśmiecham się do świata i liczę na to, że świat uśmiechnie się do mnie”. To podejście widać w jego twórczości, w której przekazuje mnóstwo pozytywniej energii, uśmiechu, a przy tym nie unika poruszania poważnych problemów.

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja miała przyjemność gościć w 2008 r. autora tak wielu znakomitych książek.

Archiwalne zdjęcie ze spotkania autorskiego z Marcinem Pałaszem

W dniu urodzin życzymy dużo zdrowia, wielu wspaniałych pomysłów na nowe opowiadania oraz coraz liczniejszego grona młodych czytelników.

Książki autorstwa Marcina Pałasza dostępne w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

Serdecznie pozdrawiamy Pana Marcina z nadzieją na kolejne spotkania w oleśnickiej bibliotece.

#czytamy

do góry