Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Tydzień Szczęścia w Szkole 2022 - podsumowanie

Tydzień Szczęścia w Szkole 2022 - podsumowanie

26 Września 2022

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja wraz z partnerem Szkołą Podstawową nr 3 im. Odkrywców i Podróżników Polskich przystąpiła do obchodów 3 edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole. Do zrealizowania tej pozytywnej akcji zachęciła nas pani doktor Anna Hildebrandt-Mrozek, która od lat współpracuje z naszą placówką. Jest specjalistą rozwijania potencjału osobistego na bazie psychologii pozytywnej, budowania poczucia własnej wartości oraz zarządzania emocjami. Jako pierwsza w Polsce uzyskała certyfikację Chief Happiness Officer. Jest inicjatorką i propagatorką programu Happiness at School.

„Happiness at School - Szczęście w szkole” to autorski program uwalniania pozytywnego potencjału w edukacji. Bazujący na dorobku psychologii pozytywnej rozwiniętej przez Martina Seligmana i edukacji pozytywnej, oparty o naukowe podejście do szczęścia, dobrostanu i naturalnej motywacji człowieka. Wykorzystuje potencjał wszystkich uczestników wspólnoty szkolnej.

W ramach Tygodnia Szczęścia w Szkole zorganizowano w OBP im. M. Reja następujące wydarzenia:

20.09.2022 Wernisaż prac plastycznych dzieci z oleśnickich szkół pod hasłem „Szczęśliwe dzieci”. Prace stanowią wystawę w holu na parterze w  gmachu biblioteki. Wesołe i bardzo kolorowe prace prezentują uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 1,3 i 4.

Wernisaż uświetnił występ artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr. 3

  • Julia Staszczyszyn - śpiew
  • Jan Stankiewicz - fortepian
  • Hanna Florczak - skrzypce

Uczniów przygotowała pani Agnieszka Pyczkowska.

Również 20.09.2022 o godzinie 17.00 odbył się wykład pani dr Anny Hildebrandt-Mrozek. Temat wykładu - ”Szczęście i dobrostan - jak zadbać o siebie w szkole i w domu?”

23.09.2022 o godzinie 10.00  - warsztaty dla dzieci z oleśnickich szkół - ”Blisko natury”. Spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Oleśnica.

24.09.2022 o godzinie 10.00 - koncert „Talenty i mocne strony”

W koncercie udział wzięli:

  • Ewa Bobowska - fortepian uczennica SP 3 opiekun Bernard Pyczkowski
  • Hanna Bobowska - fortepian uczennica SP 3 opiekun Bernard Pyczkowski
  • Martyna Bień - śpiew uczennica SP 4 opiekun Joanna Rudkowska
  • Aleksandra i Wiktoria Kunaj - SP 7 opiekunowie Teresa Cieśla i Małgorzata Cieśla - Styczeń
  • Aniela Prus - uczennica Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Oleśnicy opiekunowie Iwona Brzęk i Bogusława Szczepanik - Zasada

Reżyseria koncertu pani Agnieszka Pyczkowska nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Odkrywców i Podróżników Polskich.

Tydzień Szczęścia w Szkole 2022

do góry